top of page
  • luciesmith028

Buďme více přírodní a méně dokonalí!

Mnozí z nás by chtěli být ekologičtější a žít v souladu s přírodou. Našim cílem je zlepšit své zdraví a zdraví svých blízkých bez používání zbytečných chemikálií.  Zcela se však vyhnout chemickému, elektromagnetickému a energetickému znečištění, které by mohlo mít negativní dopad na náš život, je prostě nemožné. Tento problém se navyšuje díky médiím a jejich neustálým bombardováním nás informacemi, které mohou - ale nemusí být vždy pravdivé a užitečné. V tomto světě a v této “realitě” je opravdu těžké najít klid a harmonii, které potřebujeme pro náš zdravý vývoj a zdravý život.


Ledaže bychom se zřekli našeho celého pozemského majetku, našli si “ostrov” daleko od civilizace a založil si vlastní komunitu a... A co pak? Takové komunity existují, ale ne všichni jsme tohoto schopni. Schopni nebo připraveni takhle žít. Možná jsme schopni opustit "věci", ale co naši přátelé a rodiny? Není to jen další extrém?


Snaha žít v souladu s přírodou nemusí být obtížná ani složitá. Pokud si uvědomíme, že nejsme a nepotřebujeme být DOKONALÍ! Drobné změny ve způsobu nakupování, vaření, úklidu, stravování, cvičení, práce, jednání s lidmi kolem nás a interakce s přírodou mohou mít obrovský, pozitivní dopad na naši pohodu, zdraví a také na svět, ve kterém žijeme. Zní to jednoduše? A jak toho tedy dosáhneme?


Kolikrát jsme už slyšeli: "všechny informace máme na dosah ruky". To je pravda! Na internetu lze najít cokoli a o čemkoli. Dovolte mi, abych se vás zeptala, jak dlouho jste strávili hledáním dokonalého nedělního oběda nebo alternativního a přírodního způsobu řešení určitého zdravotního problému? Zadejte do vyhledávače Google cokoli a dostanete tisíce, ne-li miliony příspěvků. Některé jsou vhodnější než jiné. A vy můžete strávit hodiny jejich čtením, porovnáváním a nakonec si stejně uděláte po svém. Taková ztráta času.. Čas, který bychom mohli strávit produktivněji buď s rodinou, nebo prostě jen dýchat, být a užívat si.


Konečně se dostávám k tomu, proč chci psát tento blog. Ráda bych zde sdílela své zkušenosti a jak být nedokonale přírodní. Budu se dělit o své vyzkoušené recepty, přírodní a ekologické tipy pro dům a zahradu. Budu vám vyprávět o tom, co funguje a co se mi naopak moc nepovedlo. A možná vás budu inspirovat k tomu, abyste se prostě snažili být přirozenější a ekologičtější bez zbytečného stresu a tlaku. A během této cesty, která nám všem má pomoci dosáhnout lepšího, zdravějšího a smysluplnějšího života a zároveň zachovat naši krásnou planetu pro budoucí generace, se budeme bavit. Tak mi prosím držte palce a buďte se mnou trpěliví. I pro mě je to poprvé. Mějte se krásně a zdravě!

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page