top of page
  • luciesmith028

Nepříjemné Opary

Většina lidí, které znám, už měla zkušenost s nepříjemnými a často bolestivými puchýřky naplněnými tekutinou na rtech a v jejich okolí, v nose, uvnitř úst nebo občas někde jinde na obličeji. Z lékařského hlediska neexistuje žádný lék! Existují antivirové krémy a tablety, ale ty pouze zmírňují příznaky, případně zkracují dobu hojení. Většina dospělých je nositelem tohoto viru, který způsobuje opary, i když nikdy třeba sami neměli žádné příznaky.

Přemýšlíte proč, pokud se vám opar objeví opakovaně, je téměř vždy na stejném místě? Inu, jakmile jednou dostanete opar, virus se může doslova ukrýt v nervových buňkách uvnitř kůže a zůstat tam schovaný v klidovém stavu. Dokud ho něco znovu aktivuje… Poté způsobí další opar přesně na stejném místě.

Proč se nám opary dělají?

Svým pacientům jsem vždy říkala, že opar je příznakem něčeho jiného, co se děje v jejich těle. To "něco" zatěžuje jejich nejlepší zbraň, kterou všichni máme - IMUNITNÍ SYSTÉM! Největší nepřítel našeho imunitního systému je STRES!. Stres a jeho vliv na naše zdraví je velmi často podceňován. Naše tělo může být přetěžováno těmito "stresory":

  • Další virová nebo bakteriální infekce, horečka

  • Hormonální změny často související s menstruačním cyklem

  • Únava a dlouhodobá vyčerpanost

  • Pobyt na slunci, ve větru nebo chladu

  • Významná rodinná událost, jako je vážné onemocnění, ztráta člena rodiny, rozpad rodiny, svatba atd.

  • Tlak v práci nebo ve škole

  • Strach

  • Úraz

Teď trocha vědy

Ale slibuji, že to bude velmi krátké...

Opary jsou obvykle způsobeny virem herpes simplex typu 1 (HSV-1) a méně často virem herpes simplex typu 2 (HSV-2). Šíří se z člověka na člověka blízkým kontaktem, například líbáním.

Opar prochází třemi hlavními stádii:

Brnění: Po brnění či mravenčení, pálení nebo svědění v okolí rtů následuje vytvoření malé, tvrdé a bolestivé bulky.

Puchýřky: V místě brnění se vytvoří malé puchýřky naplněné tekutinou.

Výtok a tvorba strupu.

Hojení oparů může trvat několik týdnů. Většinou jsou nejvíce infekční ve fázi puchýřků a výtoku.

A co přírodní medicína? Existuje nějaký lék?

Jak jsem se již zmínila výše, z lékařského hlediska žádný lék neexistuje. Pojďme se tedy podívat, co by mohla nabídnout přírodní medicína. Osobně jsem během svého života vyzkoušela několik alternativ např:

Aloe vera

Tea tree esenciální olej

Hřebíček esenciální olej

Levandulový esenciální olej

Eukalyptový esenciální olej

Česnek

Zinková mast

Riboflavin

Všechny jsou v různé míře nápomocné, a to především proto, že jsou obecně protizánětlivé, uklidňující, a tím pomáhají řešit následky virového poškození a zmírňují bolest. Bohužel jejich protivirové vlastnosti nejsou dostatečně silné na to, aby zastavily množení se viru typu Herpes. Mohou jejich multiplikaci omezit, ale málokdy ji úplně zastavit. Dávejte pozor, některé esenciální oleje jsou velmi silné a mohou citlivou pokožku rtů a tváře podráždit a tím celkový stav i zhoršit, takže opatrně. Možná bude bezpečnější, když je použijete spolu v nosném oleji.

Mám tady ještě jeden typ a ten za mě funguje OPRAVDU nejlépe.

Má skvělá učitelka přírodního lékařství a mentorka Val, když mě viděla před zkouškovým obdobím se rty plných oparů, mi nařídila: "Berte LYSINE.” A to byla rada nad zlato.

Lysine je esenciální aminokyselina, což znamená, že je nezbytná pro lidské zdraví, ale naše tělo si ji nedokáže vyrobit. Lysine musíme dostat do našeho těla z potravy nebo z doplňků stravy. Podle některých studií může lysine zabránit replikaci herpes virů úplně, pokud se začne užívat ve fázi brnění. A zkrátit dobu trvání oparu, pokud se začne užívat ve fázi puchýřků.

Funguje to!!! Lahvička s tabletkami lysinu se mnou cestuje všude. Opravdu doporučuji, pokud trpíte na opary, mějte lysine vždy po ruce. Když se objeví první náznak oparu, užívejte 1000mg 3-4x denně po dobu 2-3 dnů. Poté snižte dávku na 500mg 3x denně. A uvidíte, co se stane.

Měli byste se také aspoň na chvíli zastavit a zhodnotit, co se děje ve vašem životě a ve vašem těle. Jaké jsou nejlepší způsoby podpory vašeho imunitního systému v daném okamžiku? Jste vystaveni extrémnímu nebo dlouhodobému stresu? Potřebujete něco změnit, nebo si jednoduše odpočinout?

V dalším článku napíšu trochu více o tom, jak pečovat o náš imunitní systém. A také mám pocit, že lysine si zaslouží svůj vlastní prostor na mém blogu, protože má další blahodárné účinky na naše zdraví.

Jen tak závěr - vyzkoušela jsem mnoho esenciálních olejů, ale nyní používám 100% čisté esenciální oleje místní společnosti BEWIT. https://bewit.love/?i=LucieLou

Registrovat se opravdu nemusíte! Další EO, které mám ráda, jsou od Nobilis Tilia a Tierra Verde.


Doufám, že vám tento článek trošku pomohl, a děkuji, že jste vydrželi až do konce...


Dávejte na sebe pozor . S láskou Vaše Lucie
17 views0 comments

Recent Posts

See All

留言


bottom of page